BİZ KİMİZ

MABOLLA HAKKINDA
1976 yılına kadar ahır olarak kullanılan aile mülkü Gökhan Çağlav’ın tamamen elleriyle Muğla gibi küçük bir ilden tüm ülkeye adını duyuran, ünlü ve özel bir canlı performans mekanına dönüştü. Masasından barına, duvarlarındaki resim ve ahşap oymalarından çatısına kadar Gökhan Çağlav’ın el yapımı olan Mabolla’nın sahnesinde bugüne dek Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Erkin Koray, Erkan Oğur, Grup Gündoğarken, Cem Adrian, Murat Yılmazyıldırım, Murat Çelik, Düş Sokağı Sakinleri, Yaşar Kurt, Ata, Ebru Yazıcı, Tony Jones, Los Seis Del Sol, Atlantic Band, Absolute Band, Romina, Zakkum, Redd, Birsen Tezer gibi sanatçı ve gruplar performanslarını sergiledi. Konserler haricinde 1995 yılından itibaren de Began Çağlav ve Berhan Çağlav düzenli olarak sahne almakta.

ART HAKKINDA
Muğla’da Ezberbozan Bir Kültür Sanat Mekanı olarak Mabolla ART
Kentin kültür sanat yaşamına ilişkin tüm hiyerarşik ve otorite ilişkisinden bağımsız bir anlayışla oluşturulan Mabolla ART, Mabolla ailesinin yeni üyesi olarak kentin kültür hafızasındaki yerini aldı. Fiziki koşulları ve altyapısı ile Muğla’da farklı bir kültür ve sanat mekanı olarak ortaya çıkan ve kentin prestij noktası Mola City AVM’de bulunan Mabolla Art, sadece koltuğa oturulan bir mekan olmanın ötesinde kent-insan, insan-kültür, insan-sanat ilişkilerine yeni bir anlayış getirdi. Konserler, sergiler gibi farklı türde etkinliklerin yapılabileceği bir mekan olarak Mabolla ART kentin kollektif kültürel ve sanatsal benliğinin kurucu mekanı olarak kent değerleri arasındaki yerini aldı. Çok işlevli interaktif bir mekan olarak tasarlanan Mabolla ART, kültür sanat mekanı olmanın ötesinde gün boyu zaman geçirilecek bir mekan olma özelliği taşıyor.

LIFE HAKKINDA
Yeni Kült Mekanı Mabolla LIFE

Mola City AVM’de alışılmışın dışında konsepti ile gün boyu vakit geçirilecek bir mekan olarak tasarlanan Mabolla LIFE, yeme-içme ve eğlence mekanı olarak uğrak listenizde kendine yer buldu. Yeni ve modern yaşam tarzına uygun seçenekleri ile kentin kült mekanı olmayı başardı. Kapalı ve açık alanları ile günboyu ziyaretçilerini ağırlayan Mabolla LIFE, şehirden kaçmak, dışarı taşmak isteyenler için ciddi bir seçenek sundu. Tasarımdaki ayrıntıları, sıcak dekorasyonu ve kendine özgü yeme-içme menüsü ile müşteri beklentisini yükselten Mabolla LIFE yaşamınıza farklı bir soluk getirdi.