Mabolla’ya Gelmek Eve Dönmek Gibidir!

1976 yılında kurucusu Gökhan Çağlav tarafından hizmete açılan ve geçen süreçte “şehir-mekan-insan” ilişkisinde yeni bir kapı aralayan Mabolla, Muğla’nın yaşam kültürüne yer edinmiş bir mekan. Muğla’nın korumacılık bilinci çerçevesinde özenle koruduğu mimarisinin bir yansıması olarak yaratıcısı Gökhan Çağlav tarafından tasarımlanan Mabolla, etnografik değerleriyle ve dekoruyla sıradan bir mekân olmanın ötesinde ‘müze-sanatmekân’ konumunu sürdürüyor. Zamanın paslı çarkına direnen, değişmeyen, klasik ve nostaljik yapısını ve değerlerini koruyan Mabolla, bir performans mekanı olmasının yanında kültür ve sanat aktiviteleriyle birlikte Mabolla Center olarak varlığını sürdürüyor.
1995 yılında ailenin yaratıcı ikinci kuşağı Began Çağlav ve Berhan Çağlav’ın canlı performanslarına ev sahipliği yapan Mabolla, 42. kuruluş yılında özenle sürdürdüğü “şehir-mekân-insan-sanat” ilişkisini yeni bir boyuta taşıdı. İkinci 40 yıl için ‘dalya’ diyen Mabolla, kurumsal kalitenin korunduğu mekânları Mabolla Sport, Mabolla Life, Mabolla Saloon, Mabolla Bodrum, Mabolla Up ve Mabolla Burger’ı şehir ve insanla buluşturdu.
Bulunduğu binanın ortasına kurulan 30 m2 lik sahnesi canlı performans sırasında dönebilme özelliği ile seyircilerin, her birinin aynı görüş açısıyla sahne performansını izleyebilmesine olanak sağlayan Türkiye’nin ilk ve tek canlı performans sahnesi ile Mabolla Saloon Performance Club, kendine özgü dekoru ve işletme anlayışı ile Mabolla Bodrum, ülke ve dünya sporunun ev konforunda sunulduğu Mabolla Sport, kendine özgü tasarımı, modern dekorasyonu ile Mabolla Life, Gastropub konsepti ile Mabolla Up, küçük-büyük her yaşa kapılarını açık tutan el yapımı burgerlerini sunan Mabolla Burger, Mabolla genel vizyonu ve misyonu ile günlük yaşamın aktif mekânları konumunda.
1976 yılında kapılarını açtığında ’40 metrekarelik özgürlük alanı’ olarak tanımlanan, bugün bir mekân olmanın ötesinde bir yaşam kültürünü de oluşturan Mabolla, marka değerine değer katarak yoluna devam ediyor.

Facebook: @mabollasince76 İnstagram: @mabollasince76